fot. acer.com

Acer Nitro V15 o smukłej budowie

Acer Nitro V15 to wydajny notebook o smukłej obudowie. Ten elegancki sprzęt z ekranem 15,6″ ma 24 mm wysokości. Ponieważ boku obudowy są wycięte, wydaje się jeszcze bardziej smukły i lekki. Jego obudowa została wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, wykończenie jest czarne i matowe, dzięki temu wszelkie zabrudzenia, palcowania czy zarysowania są mniej widoczne. Jednostka zasadnicza jest lekko podgumowana. Laptop jest solidny, chociaż w miejscu płytki dotykowej ugina się pod większym naciskiem. Niestety zawiasy pod pewnym kątem zaczynają się chybotać. Acer Nitro V15 nie ma wprawdzie klapy serwisowej, mimo to demontaż obudowy jest stosunkowo prosty.

Acer Nitro V15 to wydajny notebook o smukłej obudowie

fot. acer.com

Producent nie wyposażył omawianego komputera w bogaty komplet złączy – ma standardowe porty typu gniazdo audio, 3 USB 3.0, HDMI, LAN, gniazdo zasilania, gniazdo blokady Kensingtona. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to laptop stworzony z myślą o miłośnikach gier komputerowych, świadczy o tym między innymi podświetlana na czerwono klawiatura. Klawisze są gładkie, mają dobry skok i bardzo dobrze się z nimi pracuje. Acer Nitro matową matrycę 15,6″ o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli (więcej: http://laptopygamingowe.pl/acer-nitro-17-wydajny-sprzet-dla-milosnikow-gier-komputerowych/). Producent zastosował ekran typu IPS firmy LG Display. Matryca ma szerokie kąty widzenia, obraz posiada odpowiedni kontrast i odwzorowanie kolorów, tak więc można być zadowolonym.

O wydajności komputera decyduje czterordzeniowy procesor Intel Haswell, a także dwa układy grafiki. HD Graphics 4600 jest zintegrowany z procesorem, na wyposażeniu znajduje się także dodatkowa karta GeForce GTX 860M. Bez obciążenia Acer Nitro V15 jest bezgłośny, podczas pracy natężenie hałasu osiąga maksymalnie 40,6-44,4 dB. Duży zaskoczeniem są głośniki, które dają bardzo wyraźny i mocny dźwięk. Acer Nitro V15 to bardzo dobry komputer do gier, z którego z pewnością można być zadowolonym.