fot. rog.asus.com

By nacieszyć się grą

Chcesz cieszyć się rozgrywką gier komputerowych w nietypowych miejscach ? Denerwują Cię długie podróże pociągami oraz ciągnące się w nieskończoność kolejki do lekarza? Dobrym rozwiązaniem będą dla Ciebie laptopy gamingowe. Jest to sprzęt wyprodukowany z myślą o ludziach, którzy chcą mieć przenośne, mobilne komputery przeznaczone do grania. Jednak ich cena może wielu ludzi odstraszać. W przeciwieństwie do komputerów stacjonarnych, laptopy gamingowe mają dosyć wysoką cenę. Producenci muszą umieścić na bardzo małej przestrzeni solidne podzespoły, zapewnić im odpowiednią wentylację, która nie może działać zbyt głośno. Trend miniaturyzacji sprawia, że producenci konkurują również pod względem gabarytów danych komputerów.

Laptopy gamingowe zazwyczaj charakteryzują się niesamowitym wyglądem

fot. rog.asus.com

Ludzie wolą mieć smukły i lekki sprzęt, który będzie można łatwo zabrać ze sobą wszędzie. Właśnie dlatego laptopy do grania nie są zbyt tanie. Ich cena może się wahać od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych! Osoby, które chcą prowadzić rozgrywkę na najwyższych detalach graficznych muszą koniecznie zainwestować taką kwotę. Wiele tytułów jest tak wymagających, że ustawienia ultra osiągają tylko na najlepszych kartach graficznych i morderczo wydajnych procesorach. Większość laptopów nie będzie w stanie podołać takim obciążeniom. Właśnie dlatego warto wybrać dobrego producenta, który nie będzie nakładał zbyt dużych marż na swoje produkty.

Laptopy gamingowe zazwyczaj charakteryzują się niesamowitym wyglądem (więcej: http://www.laptopy-rankingi.pl/laptopy-dla-graczy-mocna-propozycja/). W przeciwieństwie do laptopów biurowych i biznesowych mają fantazyjne wzory, oprócz standardowych szarości i czerni dodawane są czerwone, żółte i inne kolorowe elementy. Zdecydowanie są to najładniejsze komputery na rynku. Jednak nie warto sugerować się tylko wyglądem. Bardzo ważne są podzespoły wewnętrzne. To dzięki nim możesz cieszyć się niesamowitą płynnością przy zachowaniu bardzo ładnych efektów graficznych. Przy wyborze procesora warto zwrócić uwagę na częstotliwość taktowania (więcej). Zazwyczaj można ją podkręcić, jednak nie należy się sugerować tą własnością. Podkręcone procesory mają znacznie niższą żywotność.