fot. acer.com

Jeden z najlepszych – Acer Predator

Gamingowe notebooki znalazły się na fali popularności. We współczesnym świecie mobilne urządzenia są cenione bez względu na to, w jakim celu są używane. Amatorzy gier komputerowych także zapragnęli mieć możliwość zasiadania do gry w dowolnym miejscu i czasie, a nie tylko przed ekranem komputera stacjonarnego. Modele laptopów dostępne na rynku różnią się między sobą konstrukcją, parametrami technicznymi i designem. Przyzwoicie działający laptop sprawdzający się w przypadku gier nie musi dużo kosztować, ale jeśli ktoś oczekuje naprawdę wysokiego komfortu użytkowania, musi zainwestować zdecydowanie więcej. Specjaliści prześcigają się w opracowywaniu udogodnień dla graczy w urządzeniach mobilnych. Laptopy stworzone z myślą o graczach posiadają dużą wydajność i dościgają niemal komputery stacjonarne, a do tego są mobilne, co sprawia, że stają się wysoce pożądanym sprzętem. Nowoczesny notebook pozwala swobodnie grać w najnowsze gry. Konstrukcje laptopów dostępnych na rynku różnią się między sobą, co wpływa bezpośrednio na zróżnicowanie cenowe. Do zaawansowanych rozwiązań zalicza się laptop Acer Predator 17, należący do rodziny modeli Predator skonstruowanych pod gry (o czym więcej pod tym linkiem: http://www.gamercenter.com.pl/acer-predator-17-jeden-z-najmocniejszych-komputerow-na-rynku/). Wspomniany egzemplarz charakteryzuje się masywną konstrukcją z matrycą 17,3 cala.

Gamingowe notebooki znalazły się na fali popularności

fot. gameragon.pl

Duży ekran współgra z wysoką wydajnością. Laptop niestety nie należy do najlżejszych, ponieważ waży prawie 4 kg. Za to wyróżnia się spośród gamingowych notebooków już samym wyglądem, a to dopiero początek jego listy zalet. Producent informuje, że stylistyka została zainspirowana wizją międzygalaktycznych krążowników. Agresywne detale, ostre linie i kąty wzbudzają zainteresowanie. Nawet otwory wylotowe powietrza, zlokalizowane z tyłu urządzenia i stanowiące część systemu chłodzenia, mają atrakcyjny design. W laptopie znajduje się dodatkowy moduł odpowiedzialny za chłodzenie – Cooler Master. Przyciski klawiatury zostały od siebie tak oddzielone, że raczej trudno przez pomyłkę nacisnąć nieodpowiedni klawisz. Model jest wyposażony w touchpad i przycisk umożliwiający jego szybkie wyłączenie. W przedstawianiu Predatora 17 nie można nie wspomnieć o kliku ważnych elementach, które odpowiadają za sprawne poruszanie się w świecie gier i w ogóle grafiki oraz filmów. Za moc laptopa odpowiada procesor Intel Core i7, a także karta graficzna nVidia GeForce GTX.

Jeżeli marzysz o laptopie, który spowoduje, że z przyjemnością będziesz rozpoczynać grę i godzinami się w niej zagłębiać, opisywany model jest jedną z bardziej interesujących i godnych uwagi opcji. Oczywiście na rynku są dostępne także notebooki z mniej imponującą konstrukcją i możliwościami, przez co ich cena się obniża. Możesz też kupić laptop o jeszcze lepszych parametrach i rozmaitych dodatkach, który będzie z kolei jeszcze droższy. Przed zakupem warto porównać nieco tańsze, jak i trochę droższe opcje i wybrać optymalny zestaw cech sprzętu w odpowiedniej cenie. Należy pamiętać, że najdroższy model nie zawsze jest najlepszy, a najtańszy w praktyce może nie spełniać pokładanych w nim oczekiwań.