Wśród użytkowników poszukujących na współczesnym rynku urządzeń dedykowanych do obsługi oprogramowania gier komputerowych olbrzymim zainteresowaniem cieszą się laptopy Lenovo

Niezawodne laptopy Lenovo Y910

Wśród użytkowników poszukujących na współczesnym rynku urządzeń dedykowanych do obsługi oprogramowania gier komputerowych olbrzymim zainteresowaniem cieszą się laptopy Lenovo. Ich wydajność oraz funkcjonalność to idealnie wręcz skrojona odpowiedź na aktualne potrzeby rynkowe. Większość modeli z prezentowanej serii zajmuje bardzo wysokie lokaty w rankingach urządzeń gamingowych co potwierdza ich wysoką klasę oraz konkurencję jaką stanowią wśród dostępnych ofert.

Wśród użytkowników poszukujących na współczesnym rynku urządzeń dedykowanych do obsługi oprogramowania gier komputerowych olbrzymim zainteresowaniem cieszą się laptopy Lenovo

fot. lenovo.com

Niedawno na rynek segmentu urządzeń gamingowych trafił nowy model z serii Y910, który już zdobył swoich zwolenników. Lenovo Y910 to urządzenie stworzone z myślą zagwarantowania najwyższego poziomu rozgrywek komputerowych, które stały się hobby dużej grupy użytkowników. Niespełna szesnastu calowe urządzenie waży około 2,7 kilogramie co oznacza, że nie tylko zapewnia użytkownikowi możliwość gry w dowolnie wybranym przez niego miejscu ale również wymaganą stabilność urządzenia podczas bardzo emocjonujących rozgrywek. Obudowa dzięki wykorzystaniu w swojej konstrukcji szczotkowanego aluminium charakteryzuje się podwyższoną wytrzymałością na nacisk, uderzenie a nawet upadek oraz odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Podobnie jak w poprzedniej wersji  ergonomiczna klawiatura cieszy się bardzo pozytywnymi opiniami wśród nawet najbardziej wymaganych graczy. Producent wyposażył ją w pooświetlaną klawiaturę, którą cechuje płytki skok i cicha praca klawiszy.

Lenovo Y910 ma całkiem bogaty pakiet złączy, które gwarantują łączność z innymi urządzeniami. Użytkownik ma między innymi do dyspozycji porty USB zarówno klasy 3,0 jak i 2,0,gniazdo audio, HDMI, czytnik kart pamięci oraz gniazdo blokady Kensingtona. Zostały one w bardzo przemyślany sposób rozmieszczone zapewniając szybki dostęp a nie przeszkadzając w toczących się wirtualnych rozgrywkach. Producent nie zapominał również wyposażyć laptopów Lenovo Y910 w wydajną baterię, która bez problemu pozwala na ciągłą pracę urządzenia bez konieczności podłączania go do stałego źródła zasilania nawet przez około czternaście godzin.

Za jakość obrazu odpowiada wysokiej klasy matryca typu IPS o rozdzielczości 1920×1080 pikseli. Dzięki jej zastosowaniu użytkownik może liczyć zarówno za odpowiedni poziom kontrastu i jaskrawości jak również bardzo zbliżone do naturalnej kolorystyki barwy.

O podwyższonej wydajności jaka jest charakterystyczna dla Lenovo Y910 decydują odpowiednio skonfigurowane najwyższej jakości podzespoły. W urządzeniu zastosowanie znalazł procesor Intel Core klasy i7 6700HQ, który doskonale współpracuje z odpowiadającą z grafikę kartą GeForce GTX 960M oraz dyskiem SSD o pojemności 250 GB. Tak przemyślana konfiguracja podzespołów to zdaniem fachowców w branży sprzętu gamingowego  gwarancja bardzo płynnej gry.

Laptopy Lenovo Y910 to niezwykle udana propozycja, która zarówno ze względu na cenę zaliczaną do średniego pułapu a przede wszystkim ponadprzeciętne osiągi z pewnością zadowoli każdego wielbiciela gier komputerowych.